Czyli z jednej kartki standardowego papieru, zazwyczaj kreda mat/błysk 350 g./m2. Mogą być zadrukowane z jednej lub z dwóch stron. Do określenia tego parametru w poligrafii używa się skrótów podobnych do działania matematycznego. Np. 4+0 - oznacza zadruk jednostronny z użyciem farb z zakresu CMYK-a, czyli czterema, podstawowymi kolorami. 4+4 oznacza zadruk dwustronny. W wycenach nie uwzględnimy druku czarno-białego. Możemy takie wydrukować, ale wycena będzie jak za kolorowe.
Wizytówki składane mają co najmniej 4, a może nawet 6 stron (nie wszystkie muszą być zadrukowane). Przy określaniu SPOSOBU ZADRUKU należy pamiętać, że parametr ten dotyczy wizytówki rozłożonej. Tzn., 4+4 określa zadruk z obu stron wizytówki czyli, że mogą być zadrukowane wszystkie strony lub np. tylko 1 i 3. Natomiast 4+0 oznacz druk tylko z jednej strony czyli, że będą zadrukowane tylko strony 1 i 4 lub 2 i 3.
Składają się z trzech warstw papieru co pozwala na uzyskanie gramatury wizytówki ok. 810 g/m2 oraz uzyskanie efektu różnokolorowego brzegu. Zewnętrzne warstwy, to papier do nadruku - w wersji standardowej jest biały, a w wersji eco, to papier typu kraft. Wewnętrzne warstwy, to papier kolorowy dostępny w 10 kolorach (również w białym). Te wizytówki mogą mieć również specjalne funkcje; "wtopiony" chip NFC (do bezprzewodowego przesyłania danych) lub papier magnetyczny. Więcej informacji na ten temat udzielamy telefonicznie lub e-mailowo.
Wizytówki mogą też być zdobione jak inne druki; lakier wybiórczy płaski i 3D złoty lub srebrny, hot stamping czy tłoczenie. Poza tym mogą mieć zaokrąglone rogi; 1, 2, 3 lub wszystkie. Oczywiście podraża to znacznie koszty tak wykończonych wizytówek, ale czego się nie robi dla prestiżu.
Format, wymiar należy podać w opcji netto tzn. taki w jakim ma być wydrukowany gotowy produkt - po przycięciu. Teoretycznie może być dowolny. Jak widać z tabelki obok, w różnych krajach i różne normy mają swoje preferencje. Tak więc w Polsce najpopularniejszy format, to 90 x 50 mm. Czasami spotyka się format 85 x 55 mm. Można oczywiście wybrać inny, ale należy pamiętać, że standaryzacja czasami wpływa na obniżenie kosztów produkcji.
Żeby dostać wycenę należy też określić na czym chcemy wydrukować nasz produkt. W tym punkcie można oczywiście zdać się na sugestie drukarni, ale przynajmniej trzeba określić czy chcemy mieć to na papierze tzw. offsetowym, niepowlekanym, matowym jak np. papier ksero, czy na tzw. kredzie czyli papierze powlekanym błyszczącym lub matowym. Do druku wizytówek często stosuje się papiery specjalne; barwione, tłoczone, metalizowane ... Pozostaje jeszcze określenie sztywności, grubości wizytówek. Norma to papier o gramaturze 300-350 g/m2.
Jeżeli chcecie więcej informacji i wycenę proszę o kontakt e-mailowy lub telefoniczny.
02-699 Warszawa, ul. Kłobucka, 23D
POLSKA